Тато Карлсон

 
 

Тато Карлсон

Дружина й діти дорікають, що Ви приділяєте їм мало уваги та часу? Може Ви – тато Свантесон із казки про Малюка та Карлсона? Можливо й Ваш малюк чекає на Карлсона? То саме час порадувати дитину.       Дружина й діти дорікають, що Ви приділяєте їм мало уваги та часу?

      Може Ви – тато Свантесон із казки про Малюка та Карлсона?

      Можливо й Ваш малюк чекає на Карлсона?

      То саме час порадувати дитину.

   Якою б щасливою не була сім’я, бувають моменти, коли здається, що і серед рідних та близьких ми не знаходимо ані розуміння, ані підтримки. І якщо ми, дорослі, здатні самі дати собі раду, то для дитини така ситуація є надскладною. Модель майбутньої сім’ї, світу, життя діти отримують перш за все із казок, яскравих, веселих і чарівних.  Образи майбутніх солідних та галантних чоловіків, витончених та тендітних леді формуються вже в ранньому дитинстві. Так само казки є і розрадою для маленьких читачів. І саме про це ми поговоримо.

   Однією з найулюбленіших казок українських дітлахів є «Малюк і Карлсон» Астрід Ліндгрен. Знайома кожному історія малого, котрий дружив із дивним літаючим чоловічком, яка дала поштовх навіть виникненню такого визначення у дитячій психології як «синдром Карлсона». Це ситуація, коли самотня дитина 5-7 років через брак уваги вигадує собі героя, з яким нібито товаришує. Так, саме самотня дитина. Скільком із читачів таке визначення здається не серйозним? А скільком доводилося розраджувати сумні оченята та насуплені брівки свого чада? То може й не такою дивною здається історія самотнього Малюка? Здивуємо більше… А чи звертали ви увагу на те, що образ Малюка з казки дещо інший, ніж зазвичай уявляємо ми, дорослі?

   Отже, по порядку. Яким ви бачите Малюка, котрий товаришує з веселим та винахідливим Карлсоном? Самотній хлопчик ….у щасливій сім’ї. Мама не працює, а старші брат та сестра, хоч іноді й помиляються з подарунками, проте люблять і піклуються про нього. Не згодні? Тоді звернемося до книги? Сванте Свантесон, або як його називають у родині, Малюк, (Lillebror - Ліллєбрур – молодший брат, братик), мешкає у одному з районів Стокгольма, у забезпеченій сім’ї. Він має батьківську любов, любов сестри й брата, друзів та купу іграшок.

   Але почувається самотнім. Настільки, що вигадує собі друга. Причому цей друг не є втіленням добра чи задоволенням забаганок дитини. Ні, цей друг сам є доволі вередливим балагуром. І при цьому Малюк завжди радий такому товаришеві. Йому байдуже, що обіцяні новим другом тисячі малюнків та іграшок він не побачить і на стотисячний раз. Байдуже, що він не знає імені друга, лише прізвище. Пам’ятаєте, як у фільмі «Москва сльозам не вірить» «як його прізвище? – не знаааю!». Героїня фільму Катя не зважала на прізвище, бо почувалась коханою і захищеною разом із Гошею. Так само не страшно було Малюкові летіти над Вазастаном, сидячі на спині у Карлсона, навіть коли сам Карлсон сказав, що не гарантує безпеки польоту. Відчуваєте, - Малюк настільки вірив другу, що не повірив у іронію щодо можливості впасти з енної висоти та «дрібниці, у світі ще повно інших маленьких хлопчиків». Тож мова у казці йде далебі не лише про життя дітей?

   То може не лише Малюк змальовує світ дорослих проблем?

   Подивимось на тата Свантесона. Його «небагато» і в книзі, і у відомому мультфільмі. Власне, мультик взагалі змалював малюкового татка, як постійно зайнятого, дещо відстороненого від проблем сім’ї і скупого на слово чолов’ягу. … Явний портрет нинішнього бізнесмена. Любі татусі, вам нікого не нагадує старший Свантесон? Правда ж, іноді у кожному з нас є трохи від тата Свантесона?

   Який же друг з’являється у Малюка? Які риси Карлсона так подобаються Малюкові?

Чоловік у самому розквіті сил, теж постійно, хоч і забавками, але зайнятий. Та найважливіше для Малюка, Карлсон грається й бешкетує разом з ним. І навіть якщо Карлсон ображається, він швидко відходить і знову грається з малим Сванте. При цьому зважимо й на таку річ, Карлсон хоч і жартома, але турбується про Малюка. І дозволяє Малюкові турбуватись про нього, іноді навіть грайливо «вимагаючи» цього. «Ти обіцяв бути мені рідною матір’ю» грайливо вередує Карлсон, і Малюк радо піклується про друга. Усвідомлення й повноту розуміння ролі матері Малюк має, а от татові риси він сприймає з образу Карлсона. 

   Чим не модель гри, у якій ми можемо і ненав’язливо привчити свого малюка до відповідальності, і приділити йому увагу, від якої він буде у захваті? Пограйтесь з малим, приділіть йому трохи уваги, але саме такої турботливої і грайливої водночас, якої, можливо, йому не вистачає. Сяючі очі підкажуть вам вірний шлях.

   Карлсон, з його слів, мав десятки тисяч іграшок у себе на даху, але найвеселіше було гратись разом з Малюком його іграшками, …але гратись по справжнісінькому весело. Ви купили своєму малому чергову дорогезну машинку, а він закинув її вже на другий день? Погодьтесь, типова ситуація. То покажіть малому, що діловитий та вічно заклопотаний тато теж колись був малим хлопчиком, винахідником і пустуном.

   Ви розбирали іграшки у дитинстві? То розберіть разом, розкажіть, що там може бути у середині, хто вгадає влучніше? І ні в якому разі не ігноруйте купи запитань. Адже малюк освоює не лише іграшку, але й власного татуся. Поясніть малому, що у Вас є певна робота, на яку Ви такий солідний та поважний, майже як Карлсон, витрачаєте певний час і увагу. Але обов’язково знаходьте час для спільних ігор, а ще краще невеличких дурниць та капостей.

   Не зайвим буде і спитати вашого малюка, чи не наслідує він Карлсона, у його іграшках, речах такий само безлад, як і в будинку Карлсона? Чи не є безлад чоловічою традицією Вашої сім’ї? То саме час двом солідним чоловікам віком 7 - 30 років взятись за прибирання своїх гніздечок. 

   І не сумнівайтеся, вдячна мама точно нагородить двох героїв духмяними тефтельками та плюшками.

 

    Чи знаєте Ви, що Карлсон у творі Астрід Ліндгрен трохи говорив англійською?

   А Ви володієте іноземними мовами? А як Ваш малюк знає англійську чи інші мови?

   У радянському мультфільмі Карлсон дуже полюбляє варення. У казці Ліндгрен його    улюбленими ласощами є тефтельки, плюшки і торт із збитими вершками.

   Книжковий Карлсон, крім вередливості, ще й вечорами курить люльку, … чим не типовий    татусь? Тільки от про це воїм малюкам не розказуйте.Создан 05 дек 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
BannerFans.com Rotaban.ru - биржа баннерной рекламы