Крим. Повернення із доміку.

 

Крим. Повернення із доміку.

Головний меседж, який несе у собі блокада Криму, спрямовано перш за все, не до українців, не до світової громади, не до жителів Криму. Головний адресат цього меседжу – пересічні росіяни.    Останнім часом топовою темою в новинах стала блокада Криму. Не українська влада, не міжнародні миротворці, а українські патріоти, не залежно від національності, стали н’юзмейкерами цих днів. На противагу російським та проросійським лаймейкерам.

   Ми вже бачимо, що і Європі і США досить набридла гра у війну України з Росією, коли в окуповані території Україна впускає ворожі «конвої», після яких у банд формувань на сході України з’являються нові озброєння. Певно нікого не здивує очевидне – світова спільнота не проти «замороження» українського конфлікту, змістовно змінивши його сприйняття і перевівши із боротьбою з російською агресією та підтримуваними Росією сепаратистами, у площину суто внутрішнього українського конфлікту.

   І Росія з азартом вчепилась за нову тему, поступово витісняючи з новин «український конфлікт», масово переключаючи увагу росіян на Сирію.

   Втім, там не все так просто, Росія підтримує режим Асада, але після потужного інформаційного буму (на 4 то рік еміграції та, звісно, і загибелі втікачів, в т.ч. і дітей, Асад вже готовий піти на поступки (читай – і в питанні трубопроводу також).

   І тільки-но про Україну вирішено було забути, кримські татари здійснили справді потужний крок.

Попри масовані вкиди то про незаконність, то про чергові «викриття» і патріотів , і татар, попри воплі-соплі про нещасних, кинутих напризволяще кримчан блокада триває. І у руслі міжнародного законодавства, і в руслі, власне, логіки – якщо Крим окуповано, якщо ми говоримо про це, то логічно, що саме окупант і мусить утримувати Крим, і за свій кошт, і своєю інфраструктурою тощо. Знову ж таки, та ж Женевська конвенція встановлює саме такий порядок.

   Другий бік – кримчани, які, без краплини докорів сумління споживали українські енергоносії, воду, продукти, і при цьому все лаяли та сварили бєндєравцев, яких зроду не бачили, мають врешті, усвідомити просту річ -причинно-наслідковий зв’язок, - за діями приходить наслідок. І магічна свідомість, яка закривала очі прихильників руського міра на все на світі, та втокмачувала дивакувату казку про те, що все станеться саме по собі, треба просто голосно покричати КримНаш, не сотворить дива нерукотворного із скатертю самобранкою. До речі, щодо ознак магічної свідомості, то вони проявляються і у сліпій вірі, що не надто обдарований зек може з нічого раптом сотворити те ж диво дивне з Україною, і в тому, що знову і знову охлос сам вигадує пояснення, чому ж досі головним менеджером країни не виконуються взяті зобов’язання. Це – аналогічне російському сектантство святого Володаря. Притиснутий аргументами охлос будь якої національності радо ховається «в доміку» під ковдрою з написом «товсеполітика».

   Отже, на противагу бездіяльності влади, український народ знову заявив про власне краще за політиків розуміння ситуації і шляхів її вирішення. (Це така собі відповідь на зомбомантру сектантів святого ПП «ахтоінший?»)

   І це не просто розуміння ситуації, блокада Криму – справді стратегічний крок.  Вчинений, за відсутності стратегів у владі, стратегами від народу.

   Головний меседж, який несе у собі блокада Криму, спрямовано перш за все, не до українців, не до світової громади, не до жителів Криму. Головний адресат цього меседжу – пересічні росіяни.

   Розкладемо ж поличками.

   Для росіянина звичайного Путін став вже героєм реаліті-шоу, причому, не просто героєм, а супер-героєм. Він заповнив собою увесь простір, і не лише метафорично. ВВП літає вертольотом, само льотом, зі стерхами і суворими пілотами. Він плаває усіма існуючими в природі суднами, спускається на дно.    

   Путін усюди. І на кожну проблему у дотичному Росії світі пересічний росіянин вже, і оком не моргнувши, щиро дивується «Ну чому Путін не втрутиться, та не наведе порядок?» Тобто, Путін не лише усюдисущий, але й всемогутній. 

   І ось тут бац… Росії і Путіну таки не під силу прогодувати Крим. Мабуть зайве говорити про неспроможність Керченської переправи в осінньо-зимовий період, без України Крим просто загнеться.      І, власне, давно би вже «переоцінив» власні погляди, якби українська влада здійснила таку блокаду одразу. 

   Розповсюджувані балачки про те, що Росія  просто таки завалить Крим своїми продуктами просто смішні. Даруйте, але кожен росіянин знає назубок, що увесь час КримНашу було навпаки – Кримзавалював своєю продукцією усю Расєю? Адже чималу частку сільгосппродукції з Кубані та України, яку традиційно закупляла й закупляє Росія, тепер просто величали продукцією «із Криму».    

  Тоді логічне питання. А що ж тоді зараз везли до Криму фури з України? Чи Росія повторила 33 рік, та вивезла усе-усе з Криму, що кримчанам самим не лишилося, що їсти, і тепер вже треба завозити харчі до Криму?

   Ідемо далі, про ті ж «завали» російських продуктів. Просто закони ринку. Не для того Росія загарбала Крим, щоб віддавати цей ринок комусь іншому. Точніше, щоб не зайняти цей ринок. І причина, з якої Крим і досі не отримує переважно російські товари одна – неможливість Росії повністю забезпечити Крим продуктами харчування.

   І тепер повертаємось до того ж всюдисущого (нос сующего) Путіна. І до росіян, які дивляться на Президента, як на героя телесеріалу. Росіяни, в принципі, вже достатньо видресирувані, і вже самі собі пояснюють, що, як і чому … Путін всіх переграв, і Росія попереду. За будь яких обставин. Навіть при невпинному насуванні на усі вставання з колін (без питань, хто на коліна  поставив?), оплоти та скрєпи реальних і таки серйозних кобздеців, і у вигляді підступного і, звісно ж, назло Росії, падіння цін на нафту, і тим більш, при переході до екологічної енергетики, то вже для росіян навіть більш, ніж підступно, ба, ще й лицемірство.   Видресируваний росіянин звичайний усьому знайде пояснення.

   І причини суто у площині психології. Одного разу прийнята брехня стає таким собі реп’яшком, зачіпкою, яка впливає на увесь світогляд. А правда завжди не комфортна, вона примушує переглянути абсолютно усі основи і жити з переоцінкою. Тобто, постійно, поки не дійде до автоматизму, озиратися та враховувати нові знання. Уявіть собі, ніби Ви раптово дізнались, що 2+2 буде не 4, а 5. Тобто, тепер треба не просто враховувати нову інформацію, але й як мінімум перераховувати усі Ваші розрахунки.    

  Навіть у питаннях казкових принцес та королевичів, з 4 річного віку… чи то було 5 років? Перерахувати все. … Воно Вам треба? Саме такий фокус вдало застосовують для маніпулювання народом.  Просто і дієво.

   Але одна справа, якщо це стосується зроду не бачених пересічним росіянином далеких америкосів, гейропейців чи жидомасонів. Але зовсім інша справа, коли росіянин звичайний вже звик до серіалу про бєндєровцев і патріотів (невідомо якої країни) вже прикипів до екранів у очікуванні кульмінації і розв’язки-божественного (тобто, Путіна) втручання. І тут – бац! Кіно закінчилось. На найцікавішому. І продовження нема? Так, продовження росЗМІ не передбачалось. Якби не українські патріоти.

   Саме тому для блокади Криму вибрно прекрасний момент. Українські патріоти просто примушують нікого (!) не забувати українську проблему. Вони повертають світ до України, до нашої біди. Так, це мала зробити влада. Але влада якраз то і продовжувала постачання окупованому ворогом Криму, тим самим повністю знищуючи надію на допомогу зовні. Ну не такі ж європейці та американці дурні, щоб наші «керманичі» їх так розводили – і війна, і бізьнєсь.

   І тепер російський громадянин може на власні очі побачити захопливий фінал шоу про Путіна-супергероя і самим серцем відчути принаймні запідозрити, що щось тут не те. Не такий всемогутній Путін. Не зможе він. Не зможе.

Втім, іронічний натяк на спадщину СРСР на початку статті може таки втілитись.

   Телешоу продовжиться, але от порятунок рядового росіянина-кримчанина не відбудеться. Не таким вже й примарним є варіант, коли уся Росія, з її оплотами та скрєпами буде спостерігати чергове телешоу, але вже про багатостраждальних, але не незламних (ну, пам’ятаємо ж – встати з колін … одвічна тема) кримчан … і мовчати.

   Тому, що Путін всіх обіграв. Усіх їх, росіян. Обновлен 22 ноя 2015. Создан 04 окт 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
BannerFans.com Rotaban.ru - биржа баннерной рекламы